Dizel Partikül Filtresi

Dizel Partikül Filtresi Nedir ?Dizel Partikül Filtresi Fiyatları ?

Dizel partikül filtresi ( Diesel Particle Filter) kısaltması DPF olarak geçen bu ürün, dizel araçların egzozla dışarıya attığı gazdaki zararlı parçacıkları azaltır.

Gözenekli duvarları genellikle silisyum karbür (SIC) ve değerli metallerden oluşur. Değerli metallerin geri dönüşüm sürecinde hassas analiz oldukça önemlidir.

Egzoz Geri Dönüşümü İçin Atasoy

Geri dönüşüm özellikle son yıllarda çok daha üstünde durulan ve oldukça önemsenen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Geri dönüşüm sayesinde gittikçe tükenmeye devam eden kaynaklar daha da korunmuş olur. Dünyada geri dönüşüm oldukça önemsenen ve üzerinde durulan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok ülke her geçen gün geri dönüşümü teşvik ettirmek ve geri dönüşüm oranını attırmak amacıyla birbirinden farklı projeler ve kampanyalar yürütmektedir. Bu geri dönüşüm kampanyaları sayesinde milyonlarca plastik gibi petrol ve türevi ürünler, ağaç ürünleri, tekstil ürünleri geri dönüştürülmektedir. Bu geri dönüşüm sayesinde tüm dünyada pek çok doğal kaynak kurtarılmaktadır ve doğaya verilen zarar da en aza indirilmektedir. Egzoz geri dönüşümü konusunda sağlanan bilinç arttıkça insan sağlığı ve çevre de bir o kadar korunmuş olur. Sizler de araçlarda kullanılan egzozun geri dönüşümünü sağlayarak hem dünya ekonomisine katkıda bulunabilir hem de aynı zamanda doğal kaynakların tükenmesinin de büyük oranda önüne geçme fırsatını da kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Dizel Partikül Filtresi İptali ve Temizliği Nasıl Yapılır ?